V sobotu 23. 3. 2019 od 9 do 15 hodin otevře státní podnik Povodí Odry brány nepřístupných míst vodních děl Šance, Morávka a Žermanice. Stane se tak u příležitosti oslav Světového dne vody, který připadá na pátek 22. 3. 2019. Návštěvníci mají jedinečnou možnost prohlédnout si strojovny, injekční chodby, odvodňovací chodby a dozvědět se spoustu zajímavých informací. 

Beskydská část povodí Odry

  • Přehrada Šance - celková doba okruhu prohlídky je cca 1 hodina (nezahrnuje čekací dobu na prohlídku strojovny vtokového objektu)
  • Přehrada Morávka - celková doba prohlídky je přibližně 50 minut. Zahájení prohlídky probíhá každou půlhodinu na koruně hráze
  • Přehrada Žermanice - celková délka jedné prohlídky i s výkladem je cca 30 minut. Prohlídky probíhají ve skupinách přibližně po 100 osobách

Více informací: Den otevřených dveří na vodních dílech v Povodí Odry


Den otevřených dveří meteorologické stanice na Lysé hoře

V rámci Světového dne vody a Světového meteorologického se návštěvníkům otevřou dveře také v meteorologické stanici na Lysé hoře. Český hydrometeorologický ústav pořádá prohlídky doplněné o odborný výklad v sobotu 23. 3. 2019 v době od 9  do 14 hodin.

Více informací: Den otevřených dveří - meteorologická stanice Lysá hora

štítky