Na podzim bývají ideální podmínky k poznávání Beskyd. Kromě klasických turistických tras se můžete vydat na méně náročné trasy, které vedou pod nejvyššími vrcholy a jsou značeny barevnými medvídky. Na malé i velké turisty čekají zajímavá místa, 6 značených okruhů a mnoho možností k občerstvení. Součástí je mapa, do které se dávají razítka, za které získáte dřevěný suvenýr.

6 turistických okruhů

Tváří každé stezky je zvíře, které můžete během výletů v Beskydech někdy potkat. V turistických zařízeních na jednotlivých stezkách se nachází informační cedule, kde se dozvíte informace o daném zvířeti a také zjistíte odpověď na otázku do soutěže o zajímavé ceny (ubytování, vstup do wellness, poukaz na večeři, slevy na služby...). Koncem listopadu se losují ceny.

  • Čapí stezka (černá) - 12 km
  • Medvědí stezka (žlutá) - 14 km
  • Liščí stezka (oranžová) - 13 km
  • Krkavčí stezka (červená) - 15 km
  • Zaječí stezka (zelená) - 10 km
  • Jezevčí stezka (modrá) - 11 km

V terénu jsou medvídky vyznačeny celé okruhy, ale pro menší náročnost je možné si vybrat jen část okruhu. Třeba od hotelu Sepetná vede velmi zajímavá lesní stezka přes Medvědí skálu ke Zbujovi.

 

Mapa a razítka

Základním podkladem pro výlety je hezky zpracovaná mapa oblasti s vyznačenými okruhy. Na zadní straně naleznete seznam turistických zařízení s okénky pro razítka. Když získáte všechna razítka na jedné trase, můžete si zajít do informačního centra vyzvednout jedinečný dřevěný suvenýr* ve tvaru medvědí hlavy s obrázkem zvířete a barvou dané stezky. Ti nejaktivnější turisté si mohou ze suvenýrů vytvořit náhrdelník. Více informací k razítkům a odměnám.

* Suvenýry je možné sbírat do vydání zásob.

 

Po medvědích tlapkách pod nejvyššími vrcholy Beskyd

Autorem projektu "Po medvědích tlapkách" je spolek Beskydhost, který se každoročně stará o to, aby návštěvníci Beskyd poznali krásná místa, užili si méně náročné výlety, měli se kde občerstvit, ubytovat a odvezli si jen ty nejhezčí zážitky. 

Více informací: www.pomedvedichtlapkach.cz

 

štítky