V Moravskoslezských Beskydech panují zimní podmínky a zasněžené hory lákají k výletům. V okolí Ostré hory vede mnoho zajímavých lesních cest a stezek. Mezi nejzajímavější místa patří určitě Medvědí skála, odkud je nádherný výhled do údolí řeky Ostravice. Přímo pod Ostrou horou je pak možné se občerstvit ve výdejním okénku restaurace Sepetná.

Výdejní okénko restaurace Sepetná

Během víkendu (23. - 24. 1. 2021) bude otevřeno okénko restaurace Sepetná v čase 10:00 - 16:00.  Návštěvníci se mohou těšit na kyselici s klobásou, halušky nebo třeba buchtičky s vanilkovým krémem. Nabídku okénka a více informací naleznete zde.

Tipy na výlet

V okolí Ostré hory a Resortu Sepetná je mnoho možností k výletům různé náročnosti. Ti nejzdatnější se mohou vydat na Lysou horu a třeba rodiny s dětmi si užijí dobrodružný výstup na Medvědí skálu, která je 30 minut chůze od hotelu Sepetná. Je možné si naplánovat a vybrat některý z připravených okruhů. Možností je hodně a zimní beskydská příroda nádherná. 

Galerie z okruhu kolem Zbuja

 

Doporučené okružní trasy

Okruh přes Medvědí skálu (3,5 km)

Okruh kolem Zbuja (4,5 km)

Okruh kolem Ostré hory (6 km)

Okruh přes Lysou horu (12 km)


Dřevjanka U Zbuja je momentálně uzavřena, nejbližším občerstvením v okolí Medvědí skály je výdejní okénko restaurace Sepetná, které bývá otevřeno o víkendech. Pro aktuální informace doporučujeme sledovat webové stránky www.sepetna.cz.

 

štítky