V Beskydech jsou letos ideální podmínky pro bobování. Díky vydatnému sněžení je 2km sjezd na bobech od horské hospůdky "Dřevjanky U Zbuja" (721 m n. m.) velkým zážitkem. Trasa vede po  modré turistické značce KČT až k hotelu Sepetná (570 m n. m.), kde se boby vracejí. Video ze sjezdu si můžete prohlédnout na facebooku - Poznávejte Beskydy.

Dřevjanka U Zbuja

Horská usedlost byla postavena už v roce 1836 a do roku 1998 se zde hospodařilo. Po rekonstrukci v roce 1999 slouží tato "dřevjanka" turistům jako zastávka při výstupu na Lysou horu nebo také jako cíl výletu. Leží 2 km nad hotelem Sepetná při křížení několika turistických tras. V zimním období si zde za dobrých sněhových podmínek mohou turisté půjčit boby a návrat do údolí si zpestřit zážitkových sjezdem. Více informací, jak se dostat ke Zbujovi, naleznete zde.

Hotel Sepetná

Stylový hotel se stoletou tradicí leží 2 km od vlakového nádraží v Ostravici při červené turistické značce, která vede na Lysou horu ( 1 323 m n. m.). Kromě ubytování nabízí hotel občerstvení v restauraci a také služby v RelaxCentru (bazén, bowling, sauna, koupele...). Více o hotelu naleznete zde.

Podmínky pro zapůjčení bobů

Návštěvník hospůdky U Zbuja si zapůjčí boby a uhradí půjčovné 50,- Kč + zálohu ve výši 200,- Kč za kus. Při převzetí bobů je nutno prohlédnout, zda nejsou poškozené, pozdější reklamace je neuplatnitelná. Každý bobuje na vlastní nebezpečí, maximální nosnost bobů je do 60 kg. Při vrácení nepoškozených bobů v recepci hotelu Sepetná se vrací záloha 200 Kč. Při poškození bobů je záloha nevratná. 

Kontakt a aktuální informace o sjízdnosti cesty

Dřevjanka U Zbuja - 601 530 057

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce