Lysá hora (1 323 m n. m.) přivítá v sobotu 25.6.2016 jeden z nejznámějších extrémních závodů, které se každoročně v Beskydech konají. Letos to bude jubilejní 20. ročník MČR v extrémním závodě čtyřčlenných družstev. Závodníky čeká 16 km běhu do vrchu na Lysou horu, 6 km letu na paraglidu z vrcholu na hřiště v Ostravici, 35 km na kole přes LH k přehradě Šanci, odtud 5 km na kajaku do cíle.

Závod se těší velké popularitě, můžete jej dokonce sledovat v živém přenosu, na stránkách závodu naleznete proklik. Start bude v sobotu 25.6.2016 v 10 hod. na hřišti v Ostravici. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý doprovodný program.

Adrenalin cup         Podrobný program závodu       Doprovodný program 

Součástí Adrenalin cupu bývá extrémní výstup na Lysou horu - tzv. Beskydský šerpa. Čtyřčlenné týmy se snaží vynést plnou bečku piva na Lysou horu v nejrychlejším čase. Tento závod pro tvrdé chlapy je neméně adrenalinový a stojí opravdu spoustu sil. Lysá hora není zadarmo a leckomu dá zabrat i s malým batůžkem se svačinou. Tak si představte, jaké to asi může být 9 km s 65 kily na zádech...

Beskydský šerpa

Tip: Pročtěte si podrobný program akce, udělejte si výlet a počkejte si na závodníky. Takový paragliding na Lysé hoře nebo kajak pod přehradou Šancí, to bude jistě podívaná, která nabídne spoustu motivů pro objektivy fotoaparátů... A co teprve ti udatní šerpové s bečkou piva na zádech?

štítky

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce