LH365 je extrémním celoročním závodem ve výstupech na Lysou horu v Beskydech. Nejde o čas, ale počet výstupů vykonaných svými silami za celý rok. Můžete se vydat nahoru pěšky, jet na kole nebo třeba na běžkách. Sami rozhodujete, kdy a odkud vyrazíte. Na vrchol se můžete podívat i několikrát denně. Jaký je stav závodu? Ti nejlepší mají za sebou přes 300 výstupů už dnes! 

Tento netradiční závod z dílny známého horolezce Libora Uhra je určen široké veřejnosti a všem věkovým i výkonnostním kategoriím. Účastníci závodu mají vlastní čip, kterým na vrcholu (Bezručova chata) potvrzují svůj výstup. V případě, že se někdo rozhodne učinit více než jeden výstup v jednom dni, musí sejít do údolí směrem k Ostravici, kde svůj sestup potvrdí přiložením čipu k "checkpointu" umístěném před recepcí hotelu Sepetná.  Často se stává, že během slunečných dnů zvládnou někteří borci třeba 3 a více výstupů za den. 

 

Už dnes přes 300 výstupů!

Je až neuvěřitelné, jakým tempem se rozjel tento závod. Uplynulo téměř 5 měsíců a dvojice závodníků na čele si drží průměr přes 2 výstupy za den! Zajímavostí je, že vedoucí závodníky (s více než 300 výstupy) dělí přesně 30 let. I tento fakt poukazuje na to, že věk a rychlost výstupu nehrají až tak významnou roli. 

Druhé místo v závodu si momentálně drží známý otužilec Ján Čupa, jehož nelze při výstupech přehlédnout. Po celý rok chodí na Lysou horu oděn do půl těla. A to i v době, kdy je teplota pod bodem mrazu. Nebylo tomu tak vždy, po mnoha letech práce na šachtě byl při odchodu do důchodu unavený a měl problém vyjít schody. Zásadním způsobem se ale rozhodl situaci změnit... Více se dozvíte v rozhovoru časopisu Respekt, kde Ján Čupa popisuje svůj příběh.

 

Průběžné pořadí po 145 dnech:

  1. Kuchťa (346)
  2. Čupa (327)
  3. Popík (238)
  4. Pitris (192)
  5. Radek (192)
  6. Weru (172)
  7. Bidýlko (165)
  8. Jirka2 (164)

LH365 v bodech:

 

Počet výstupů se mění každý den

Je velice pravděpodobné, že v době, kdy čtete tento článek, je mnoho závodníků v terénu. A také se dá očekávat, že počty výstupů jsou už úplně na jiných číslech. Účastníci závodu/celoroční soutěže LH365 to rozjeli závratným tempem... Aktuální pořadí a podrobné statistiky doporučujeme sledovat na webu závodu LH365 (Aktuální přehled výstupů).

 

Aktuální statistiky závodu

Podrobné statistiky závodu naleznete na webových stránkách závodu - Aktuální přehled výstupů

štítky

Lysá hora  LH365 

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce