délka: 11 km  náročnost: středně těžká  převýšení: 259 m 

Resort Sepetná leží na úpatí Lysé hory a je ideálním startovním místem pro výlety na horských kolech a elektrokolech. Nejvíce cyklistů míří na nejvyšší vrchol po “Lysohorské magistrále”, ale v okolí Resortu Sepetná je mnoho hezkých lesních cest, které nabízí úžasné výhledy do údolí a na místní hory.

Výhledy z Tribulky

Okružní trasa vede od hotelu Sepetná nahoru nad bungalovy a napojuje se na modrou turistickou značku, kterou po 200 metrech opustí. Lesní cesta vinoucí se kolem Tribulky (697 m n. m.) už po několika minutách jízdy poskytne nádherný výhled na hotel Sepetná s bungalovy a do údolí, kde je v dáli vidět vrchol Skalka (964 m n. m). Přímo nad hotelem Sepetná se tyčí Ostrá hora (782 m n. m.), která ukrývá jeden z nejhezčích výhledů této oblasti - Medvědí skálu. 

Poklady Smrčiny

Dále se trasa po klidné lesní pasáži s výhledy napojí na červenou turistickou značku vedoucí na Lysou horu. Od té se odkloní u studánky Butořanka a míří na malý okruh kolem Smrčiny (810 m n. m.). Zde patří mezi největší poklady hluboký výhled do údolí řeky Ostravice a romantické skalní útvary - Liščí díry. Tato místa přímo vybízí k pozastavení a relaxaci. I když je hora Smrčina blízko hlavní "červené magistrále" na Lysou horu, je zde klid a davy lidí tady nepotkáte.   

Výhledy na trase:

  • Vyhlídka z Tribulky na hotel Sepetná s bungalovy a Ostrou horu
  • Vyhlídka ze Smrčiny do údolí řeky Ostravice
  • Vyhlídka z Liščích děr na Lysou horu a Smrk 

 

Zajímavosti:

vyhlídka z Tribulky, vyhlídka ze Smrčiny, Liščí díry, studánka pod Butořankou

praktické info

 

Doprava:

Okruh pro horská kola a elektrokola.

 

Vzdálenost:

11 km (Sepetná - Tribulka - Smrčina - Sepetná)

 

 

 

mapa

Mapa okruhu 

 

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce