délka: 8 km  náročnost: střední  převýšení: 230 m 

Satinské vodopády můžeme nazvat pravým pokladem Beskyd. Jsou tak blízko a přece o nich málokdo ví. I když neoplývají velikostí, prostředí, ve kterém se nachází, působí kouzelně. Místo je ukryto v až 15 m hluboké skalní soutěsce horského potoka Satiny. Charakter prostředí ostře kontrastuje s běžnými okolními lesy. Návštěvník této rokle se během chvíle ocitá v místě, kde je znatelně nižší teplota a skrze listí mohutných buků prosvítají paprsky slunce. Hra stínů, vodní zrcadla a zvuk tekoucí vody působí velmi příjemně. Pokud byste se sem dostali s šátkem na očích, po jeho sejmutí byste nevěřili, že jste v Beskydech. Spíše by vám připadalo, že jste byli zavedeni do nějaké džungle. Zejména v letních horkých měsících nabízí rokle příjemný chládek, na podzim je zde ráj pro fotografy. Chcete-li zažít dobrodružství, ochutnat prales v Beskydech, vyrazte do rokle k Satinským vodopádům.

K Satinským vodopádům vede od Resortu Sepetná několik možných cest. Od recepce Hotelu Sepetná se dá vyjít po oranžové nebo žluté medvědí stezce. Nejhezčí variantou je oranžová medvědí stezka s napojením na žlutý okruh v lese u krmelce. Odtud stoupá žlutá stezka nahoru dobrodružným lesním chodníčkem na Medvědí skálu (jedna z nejhezčích vyhlídek v Beskydech), pokračuje přes Albínovo náměstí (rozcestí turistických tras s dřevěným přístřeškem) až k hospodě U Veličků (horská hospůdka z r. 1825) a následně klesá ke Korýtku*. Cestu zpět je možné naplánovat opět přes Korýtko po žluté značce KČT, ovšem cca 100 m nad Korýtkem odbočíte vpravo po kamenné cestě lesem a tou se napojíte na asfaltku vedoucí přes sjezdovku v Malenovicích až k Hotelu Sepetná. Nejrychleji se k vodopádům od Sepetné dostanete právě po této asfaltové cestě a Korýtko.

* Nejkratší cesta (dle mapy níže) k vodopádu vede přímo naproti Korýtku po kamenných schodech dolů. Nad Korýtkem se tyčí Ondrášova skála, kde byl dle pověstí zvolen Ondráš vůdcem zbojnické družiny.


Možnost občerstvení - restaurace Sepetná, hospoda U Veličků

(Dřevjanka U Zbuja - od podzimu 2020 je pro veřejnost uzavřena) 


Zajímavosti:

Medvědí skála, U Veličků, Albínovo náměstí, vodopády Satiny, Ondrášova skála, vyhlídka ze sjezdovky v Malenovicích, NS Okolo tisu, Kříž sv. Huberta

 

praktické info

 

Trasa:

Ze Sepetné se vydáte po medvědí stezce na Albínovo náměstí, dále kolem hospody U Veličků až k vodopádům. V recepcích Hotelu Sepetná a Hotelu Sluníčko si můžete vyzvednout mapu.

 

Vzdálenost:

4,2 km (Sepetná-Satina)

 

 

 

mapa

 

štítky

vodopády  Korýtko 

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce