délka: 4 km  náročnost: středně těžká  převýšení: 200 m 

Od 14. 9. 2020 je u Zbuja pro veřejnost zavřeno

(více informací na www.zbuj.cz nebo na facebookovém profilu)

 

Ve výšce 710 m n. m. stojí horská chalupa, kde stále praská dřevo v kamnech a na loukách okolo se pasou ovce. Původní beskydská usedlost z roku 1836 slouží po rekonstrukci v roce 1999 jako horská hospůdka s originálním názvem "Dřevjanka U Zbuja". Díky své poloze na křížení několika turistických tras je tato horská chata častým pozastavením turistů směřujících na Lysou horu. Turisté preferující méně náročný výlet si mnohdy vybírají Zbuja jako hlavní cíl.

Ke Zbujovi s kočárkem (4 km)

K horské chatě je možné vyrazit z více směrů a po různě náročných trasách. Od hotelu Sepetná vede nahoru modrá turistická značka po široké cestě, která je povrchem vhodná i pro kočárky. Je třeba ale počítat s převýšením. Během trasy je pořád co sledovat. Modrá značka prochází pod bývalou sjezdovkou Ski Ostrá a osvěžení nabízí blízká studánka s hrníčkem. Během výstupu ("výtlače") se můžete kochat výhledem na Lysou horu a samoty s chalupami. U Zbuja pak na louce čekají pasoucí se ovce a něco dobrého k zakousnutí. Délka trasy "Sepetná-Zbuj" je 2 km. 

Kočárkový okruh kolem Zbuja (6 km)

V případě, že nechcete jít Ke Zbujovi a zpět po stejné trase, nabízí se 6km okruh přes Albínovo náměstí a sjezdovku Ski Malenovice. 

Další tipy k procházce od hotelu Sepetná (kilometráž tam i zpět)

 

Zajímavosti:

studánka, výhledy na Lysou horu, Dřevjanka U Zbuja

praktické info

 

Doprava:

Pěšky po modré turistické značce.

 

Vzdálenost:

4 km (Sepetná - Zbuj - Sepetná)

 

 

 

mapa

 

 

štítky

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce