délka: 5 km náročnost: lehká převýšení: 200 m 

Zimní beskydská krajina v okolí Resortu Sepetná je kouzelná. V okolí Ostré hory (782 m n. m.), která se tyčí nad Hotelem Sepetná, se dá naplánovat několik hezkých okruhů. Mezi ty nejzajímavější patří ty, které vedou přes Medvědí skálu, ze které se návštěvníkům naskytne úžasný výhled do údolí řeky Ostravice. Okruh kolem Zbuja vede přes tuto skálu a zároveň přes zasněžené horské louky v okolí známé horské hospůdky, která je momentálně mimo provoz. 

Medvědí skála

Od Hotelu Sepetná se dá k Medvědí skále dojít po značce žlutého medvídka po tzv. "Medvědí stezce". Ta vede ze začátku po zpevněné lesní cestě a následně stoupá dobrodružným zasněženým chodníčkem přes pralesovitou část v území CHKO Beskydy až k Medvědí skále (680 m n. m.). Také les se během výstupu mění ze smrkového na smíšený s javory, jedlemi, buky a různými náletovými dřevinami. Ze skály je krásně vidět na Smrk a okolní hory. V údolí je pak zřetelná hlavní cesta v obci Ostravici, koryto řeky, železnice, pila, kostely a vše ostatní jako na dlani. Čas od času projede krajinou pod vámi vlaková souprava. Svačina a odpočinek na Medvědí skále, to je zážitek v oáze klidu.  

Sjezdovka Ostrá

Od Medvědí skály pokračuje stezka značena medvídkem k bývalé sjezdovce "Ostrá", kde jsou ještě dnes zřetelné v lese sloupy od vleku. Ze "sjezdovky"/louky je za dobré viditelnosti vidět Lysá hora a vzhledem k poloze se zde dlouho až do jara drží sníh, na kterém se mohou děti třeba na lopatě sklouznout. 

Naučná stezka Okolo tisu

U brány k "Dřevjance U Zbuja" začíná naučná stezka, která vede dolů přes louku souběžně se zelenou značkou KČT. Během zimní procházky se tak můžete na obrázkových cedulích v lese seznámit s beskydskou faunou a flórou. Trasa okruhu prochází po této stezce jen částečně, u kříže svatého Huberta se opět napojíte na značku žlutého medvídka a vydáte se vlevo po asfaltové cestě zpět k Hotelu Sepetná.

Občerstvení v restauraci Sepetná

Restaurace Sepetná je otevřena denně v čase 11:00 - 17:00 a nabízí během výletů možnost doplnit energii. Současně se může i Sepetná stát cílem výletu. Třeba od vlaku v Ostravici vedou nahoru zajímavé trasy.

 

Další varianty okružních výletů 

Okruh přes Medvědí skálu (3,5 km) - kratší okruh s návratem po modré značce KČT

Okruh kolem Zbuja (4,5 km) - vede okolo hory mimo Medvědí skálu

Okruh kolem Ostré hory (6 km) - velký okruh přes Albínovo náměstí po zpevněné cestě

 

Zajímavosti:

Medvědí skála, bývalá sjezdovka Ostrá, naučná stezka Okolo tisu, kříž sv. Huberta

praktické info

 

Trasa:

Od Hotelu Sepetná po žluté Medvědí stezce, pak zelená značka KČT.

 

Vzdálenost:

5 km (celý okruh)

 

 

mapa

 

štítky

zima,  pěší turistika 

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce