délka: 8 km  náročnost: lehká  převýšení: 111 m 

Nejznámější hřeben v Moravskoslezských Beskydech je v zimě opravdu kouzelný. Je lákadlem pro lyžaře, turisty i běžkaře. Stačí si jen vybrat, za čím na Pustevny vyrazíte. Co třeba procházka na Radhošť kolem sochy boha Radegasta?

Velmi populární a nenáročná trasa je vedena modrou turistickou značkou KČT z Pusteven po hřebeni až na Radhošť. Cesta tam i zpět měří 8 km a je vhodná pro rodiny s dětmi i seniory. Pokud se necítíte jít až na Radhošť, může se vašim cílem stát po cca 1,5 km socha Radegasta, kde se u stánku zahřejete punčem, svařáčkem a  hladem také neumřete. Samozřejmě si zájemci mohou vychutnat radegastovo pivo. Dorazíte-li až na Radhošť, čeká na vás sousoší sv. Cyrila a Metoděje a stejnojmenná kaple z r. 1898. Zajímavostí je, že se jedná o nejvýše položenou církevní stavbu v České republice. Zhruba 300 m před vrcholem se nachází hotel Radegast, kde se dá dobře najíst a zahřát v teple restaurace. Hřebenová trasa z Pusteven na Radhošť nabízí mnoho krásných výhledů do údolí řeky Bečvy, z druhé strany je zajímavý pohled na Frenštát pod Radhoštěm, Kozlovice či Hukvaldy. Při dobré viditelnosti zahlédnete Lysou horu a Malou Fatru na Slovensku.

Od roku 2019 nabízí pod vrcholem Tanečnice své výhledy Stezka Valaška. Návštěvníci jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Beskydech si tak mohou zvolit, zda vyrazí na Radhošť nebo na druhou stranu směrem k Tanečnici.  

Z Resortu Sepetná se na Pustevny dostanete nejrychleji autem po silnici R56. Přes obec Čeladnou a Kunčice pod Ondřejníkem dojedete až do Trojanovic pod lanovou dráhu (19 km). Možné je dojet autem až na Pustevny z druhé strany od Prostřední Bečvy, je to ale delší varianta (40 km).

Tip:

  • Návrat zpět můžete místo jízdy lanovkou absolvovat pěšky po tzv. „Knížecí cestě″ až na parkoviště v Trojanovicích (5 km)
  • Máte-li menší děti, doporučujeme si vzít s sebou sáně. Mohou se na hřebenu hodit. Zvolíte-li návrat zpět po knížecí, bude je to více bavit...

 

Zajímavosti:

lanovka, Libušín, Maměnka, rozhledna Cyrilka, socha boha Radegasta, kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti, sousoší sv. Cyrila a Metoděje, stezka Valaška

 

praktické info

 

Doprava:

Ze Sepetné se dostanete do Trojanovic autem po silnici R 56 směrem na Frýdlant a přes Čeladnou po silnici II. Třídy 483, ze které vás dovede ukazatel „Pustevny‟ přímo do Trojanovic. (u parkoviště se nachází lanové centrum Tarzánie).

 

Vzdálenost:

19 km (Sepetná-Trojanovice)

mapa

 

štítky

pustevny  radegast  zima,  radhošť, 

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce