délka: do 10 km  náročnost: malá  převýšení: do 500 m 

Podívejte se, jak výlety po Beskydech prožívá dítě školou povinné ve věku 11 let. Fany s rodinou zavítala do Muchovic, aby vyzkoušela zdejší jízdárnu a projela se na huculovi lesy a loukami v údolí potoka Mazák.

Výlet do Muchovic na huculy

Já, spolu s mou rodinou, jsme se vydali na výlet do Muchovic, abychom si vyzkoušeli jízdu na huculovi. Když jsme dojeli a vystoupili z auta, přišla nás přivítat zvířata. Dva psi a jeden kocour. Doprovodili nás až k místu, kde byli uvázáni koně.

O chvíli později přišla průvodkyně Šárka, která každému z nás vybrala koně, na kterém pojede. Dala nám instrukce, jak je přimět k jízdě nebo k zastavení. Koník na kterém jsem jela, se jmenoval Jasmín, za mnou jel můj bratr s koněm Úplňkem. Moje sestra dostala koně Juráše a mamka jela na Princi. Můj taťka šel vedle nás, protože všichni koně na něj byli moc malí. V průběhu jízdy nám Šárka popisovala stromy a rostliny. Vyprávěla nám historky o zvířatech, která v bukovém pralese žijí. Cesta trvala přes jednu hodinu. Chvíli jsme šli pralesem a později jsme přešli na asfaltovou cestu. Potom jsme zabočili k řece, přešli ji a došli až na louku. Tam jsme se rozcválali a doběhli až k místu, odkud jsme vyrazili.

Když jsme seskočili z koníků a pomalu se s nimi rozloučili, Šárka nám ukázala mláďátka. Šli jsme se podívat na hříbátko Maju. Byla malá, světlá a měla hebkou srst. Viděli jsme i tři kočičí zvědavé chlapečky. Byli moc roztomilí a proto jsme si s nimi udělali pár fotek. Rozloučili jsme se, poděkovali jsme a nastoupili do auta. Cestou domů jsem si celý den přehrávala, protože jsem zažila spoustu zážitků a doufala, že toto místo navštívíme znovu.

Zajímavosti:

Mazácký Grůnik, Mazák, Dolní mazácké skály, Muchovice

 

praktické info

 

Doprava: 

K cestě autem do Muchovic je třeba si vyžádat povolení!

 

Vzdálenost:

do 10 km (Muchovice - začátek trasy)

 

 

 

mapa

 

Mapa Muchovice

 

 

 

štítky

koně,  prales 

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce