délka: 4 km náročnost: lehká převýšení: 220 m 

Pokud toužíte po nevšedním adrenalinovém zážitku v Beskydech, doporučujeme vyzkoušet vyhlídkovou koloběžkovou trasu vedoucí od Dřevjanky U Zbuja k hotelu Sepetná. Na této 4km trase si vychutnáte sjezd, nádherné výhledy na okolní hory i do údolí a při rovinaté pasáží můžete při odrazech na koloběžce zavzpomínat na mladá léta. Současné modely koloběžek jsou velmi kvalitní a není problém se při dobrém odrazu dostat na rychlost srovnatelnou s jedoucím cyklistou. Jízda na koloběžce je v posledních letech velmi oblíbená. Dopřejte si tento zážitek v Beskydech s výhledem na Lysou horu.

Kde se koloběžky půjčují?

Koloběžky si můžete vypůjčit v Dřevjance U Zbuja, která se nachází cca 2 km nad hotelem Sepetná. Nejkratší cesta ke Zbujovi vede od hotelu Sepetná po modré turistické značce KČT.

Co je zajímavého na vyhlídkové trase?

Mezi nejlákavější motivy fotografů budou určitě patřit krásné výhledy na hory a do údolí. Níže naleznete seznam zajímavých míst.

  • Výhled na Lysou horu, osadu U Veličků a Malenovický kotel 
  • Výhled na Malenovice s kostelem sv. Ignáce Loyoly
  • Kříž sv. Huberta
  • Výhled do údolí řek Ostravice a Čeladenky

Kolik stojí sjezd?

Cena sjezdu činí 180 Kč pro 1 osobu. U Zbuja se platí 200 Kč záloha za každou koloběžku. Součástí výpůjčky je i ochranná přilba a zálohová kartička. Při vrácení nepoškozené koloběžky, přilby a kartičky v recepci hotelu Sepetná bude každému vrácen zbytek ze zálohy. Ubytovaní hosté v Resortu Sepetná a majitelé Beskydy card mohou uplatnit slevy na půjčovném. Další informace  - půjčovna koloběžek.

Tip na výlet:

 

Zajímavosti:

Dřevjanka u Zbuja (horská hospůdka), výhledy, zážitek při sjezdu

praktické info

 

Trasa:

Od hotelu Sepetná se ke Zbujovi dostanete nejrychleji po modré značce KČT (2 km).

 

Vzdálenost:

2 km (Sepetná - Zbuj)

 

 

mapa

 

štítky

Zbuj,  koloběžky, 

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce