Projekt vznikl v roce 2010 z iniciativy vedení Rekreačního centra Sepetná. Hlavním cílem bylo vytvoření atraktivního produktu pro znevýhodněné skupiny obyvatel cestovního ruchu – rodiny s dětmi a seniory. Byly vytvořeny speciální pobytové balíčky s doplňkovým programem. Součástí těchto pobytů se staly výlety za poznáním Beskyd s průvodcem/animátorem.

 

V následujících letech došlo k rozšíření nabídky služeb RC Sepetná o půjčovnu horských kol, terénních segway vozítek, in-line bruslí a také vyhlídkového elektro vozítka s povolením vjezdu do vymezených částí CHKO Beskydy. Díky vyhlídkovému vozítku a dalším inovacím v RC Sepetná se rozšířila nabídka o pobytové balíčky pro osoby s handicapem.

Vzhledem k novým možnostem RC Sepetná byly zatraktivněny pobytové balíčky tím, že se obohatily o „kreditový systém″, v rámci kterého si hosté mohou libovolně volit do výše kreditu služby a možnosti, jak nejraději by chtěli „poznávat Beskydy″.

„Je v tom svoboda volby, každý si může vybrat, co jej láká. Sportovně ladění hosté se na zapůjčeném horském kole vydají zdolat Lysou horu, někteří vyzkouší netradiční rozměr turistiky v Beskydech na terénních dvoukolkách segway, rodiny a senioři si třeba vyjedou vyhlídkovým vozítkem k přehradě Šanci a někdo dá přednost sledování hor z vířivky privátního wellness,″ přiblížil možnosti vedoucí projektu a animátor RC Sepetná, Mgr. Tomáš Lokša.

 

 

Tento projekt vznikl za přispění prostředků státního rozpočtu ČR

z programu Ministerstva pro místní rozvoj.

 

štítky

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce