délka: 3 km  náročnost: lehká  převýšení: 42 

Vydejte se s dětmi na prohlídku lesní stezky ve Frýdlantu nad Ostravicí, která je vzdálená jen kilometr od vlakového nádraží. Přímo k ní vás doveze modrá turistická značka. Stezka nabízí příjemnou procházku v zeleni, relaxaci, zábavu a mnoho zajímavých informací, ke kterým se dostanete hravou formou. Celý výlet od vlaku je možné absolvovat i s kočárkem. 

Na co se můžete těšit

Stezka měřící necelý kilometr vede místy, kde svítí slunce, ale poskytuje také příjemný chládek ve stínu. Informace se malí i velcí návštěvníci dozví pestrou formou. Poznáte třeba rozdíl mezi letním a zimním dubem? Cedulka s popiskem a obrázkem v lese vám poradí a ověřit si to můžete pohledem na stromy nad sebou. Některé pasáže jistě prověří i dospělé. Takový atlas oblaků, to už je pro opravdové znalce. Místo pozorování je ovšem kouzelné. Na ceduli si přečtete, jak se který oblak jmenuje, pak si lehnete na houpací lehátko a můžete začít pozorovat. Na děti čeká v lese dřevěné pexeso, klouzačka, houby, brouci, šelmy a také obří ptačí hnízda.  

Možnost prodloužení trasy

Pokud byste si chtěli udělat delší výlet, můžete po modré pokračovat až ke kapli sv. Antonína Poduánského pod Ondřejníkem (890 m n. m.), odkud je nádherný výhled na město Frýdlant nad Ostravicí a na okolní hory. Občerstvení je k dispozici po výstupové trase v lesním baru a nebo Roubence Ondřejníček. Toto pokračování trasy už není vhodné pro kočárek.


Náš tip: Sejděte od Resortu Sepetná dolů do údolí k vlaku (2 km) po červené turistické značce a svezte se do Frýdlantu nad Ostravicí. A pak vzhůru po modré ke stezce nebo třeba až na Ondřejník.


 

Zajímavosti:

Frýdlant nad Ostravicí, Lesní stezka Vyhlídka

praktické info

 

Doprava:

Pěšky

 

Vzdálenost:

3 km (Frýdlant - Lesní stezka - Frýdlant)

 

 

 

mapa

Mapa okruhu 

 

štítky

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce