délka: 8 km  náročnost: lehká  převýšení: 113 m 

Pustevny patří po celý rok k nejnavštěvovanějším místům v Beskydech. Hřeben táhnoucí se od lanovky na Radhošť nabízí daleké výhledy do údolí a mnoho zajímavých míst k pozastavení. Přímo v sedle jsou to stavby Dušana Jurkoviče (hotel Maměnka, restaurace Libušín, zvonička) a dále na hřebeni rozhledna Cyrilka, socha boha Radegasta a kaple se sousoším sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti. To vše je kouzelné poznávat za slunečného počasí při jízdě v bílé stopě.

Trasa Pustevny - Radhošť a zpět (8 km) 

Z Pusteven vede na Radhošť modrá turistická značka, která bývá mnohdy velmi přeplněná návštěvníky, čímž trpí i strojem projetá stopa. Ideální je sledovat zpravodajství pro běžkaře a podle toho vyrazit. V případě, že se vydáte na tuto trasu přes týden, kdy tolik turistů na hřebeni není, můžete si vychutnat toto jedinečné místo při jízdě v bílé stopě. Profil hřebenové trasy je mírně zvlněný a nabízí i zážitky z menších sjezdů. Kromě široké nabídky občerstvení v sedle na Pustevnách jsou další dvě možnosti přímo na trase.  První hned po cca 1 km v bufetu u sochy boha Radegasta a druhá v restauraci hotelu Radegast stojícího na dohled od kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti.

Běžkařské trasy na Pustevnách

Pustevny nejsou jenom o jedné trase Pustevny-Radhošť, do stopy se dá vyrazit více směry. Díky své nadmořské výšce s dobrými sněhovými podmínkami jsou Pustevny a jejich okolí ideálním místem pro běžecké lyžování. 

  • Pustevny - Radhošť - Pustevny (8 km)
  • Pustevny - Martiňák - Pustevny (16 km)
  • Okruh přes Velkou sjezdovku (11 km)
  • Okruh kolem Zmrzlého (9 km)
  • Závodní tratě  (5 km)

Aktuální informace o stavu běžeckých stop na Pustevnách můžete sledovat zde.

 

 

Zajímavosti:

zvonička, hotel Maměnka, restaurace Libušín, rozhledna Cyrilka, socha boha Radegasta, kaple sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti

praktické info

 

Doprava:

Autem: Frýdlant nad Ostravicí - Čeladná - Trojanovice.

 

Vzdálenost:

8 km (Pustevny - Radhošť - Pustevny)

 

 

 

mapa

Mapa okruhu 

 

 

štítky

 

tel+420 731 444 355

 

 

 

ovce